תפריט

צרו קשר

ראש החוג ויועץ לתלמידי בוגר: פרופ' יואב רינון
 yoav.rinon@huji.ac.il

יועץ לתלמידי מוסמך: פרופ' גור זק
gur.zak@mail.huji.ac.il

מזכירות החוג: גב' מיטל ביטון
דוא"ל:  meitalb@savion.huji.ac.ilן
שעות קבלה: ימים א'-ה' 13:00-10:30
טלפון: 02-5883581
פקס: 02-5881245
בניין מדעי הרוח, חדר 4503

על אודות

החוג לספרות השוואתית נוסד ב-1960 על ידי לאה גולדברג. כמי שדגלה בלימוד של ספרויות שונות ובפתיחות לגילומי היצירה בהקשרים תרבותיים שונים, שימשה גולדברג השראה לעמיתיה וכן לדורות שבאו אחריה. בשנים האחרונות זוכה העיסוק בספרות השוואתית להתבוננות מחודשת לאור העניין הגובר בשאלות של גלובליזציה, במשמעויות השונות המוענקות ליצירה ספרותית כשהיא חוצה גבולות לאומיים ונודדת משפה לשפה ומתרבות לתרבות. השאלה "מהי ספרות?" כרוכה כיום לבלי התר בשאלת תפקידה של הספרות בעולם שבו תרבויות שונות נתונות בדיאלוג שהולך ומתרחב ובמרחק שהולך ומצטמצם.

החוג לספרות השוואתית מציע מגוון רחב של קורסים העוסקים במסורות ספרותיות שונות תוך שימת דגש על שאלות של אסתטיקה, סגנון, הקשר היסטורי, השפעה והתקבלות. תכנית הלימודים כוללת קשת רחבה של גישות תיאורטיות – החל מתיאוריות קלאסיות ועד לתיאוריות פוסט-מודרניות עכשוויות. הממד ההשוואתי ניכר גם במגוון הקורסים הבינתחומיים הניתנים בחוג, קורסים שמטרתם לבחון את קווי התפר בין הספרות ובין תחומים אחרים: פילוסופיה, היסטוריה, קולנוע, אתנוגרפיה, פסיכואנליזה ובלשנות. ההטרוגניות של לימודי הספרות בחוג מאפשרת לכל סטודנט/ית לעצב מסלול לימודים התואם את תחומי העניין שלו/שלה.

לחוג ועד סטודנטים פעיל שמארגן אירועים ספרותיים שונים לאורך השנה ברחבי העיר בהשתתפות הסטודנטים וחברי הסגל. מדי שנה זוכים תלמידים מצטיינים בחוג למלגות ופרסים.