סנן לפי אנשים

צרו קשר

ראש החוג ויועץ לתלמידי בוגר: פרופ' יואב רינון
 yoav.rinon@huji.ac.il

יועץ לתלמידי מוסמך: ד"ר גור זק
gur.zak@mail.huji.ac.il

מזכירות החוג: גב' מיטל ביטון
דוא"ל:  meitalb@savion.huji.ac.ilן
שעות קבלה: ימים א'-ה' 13:00-10:30
טלפון: 02-5883581
פקס: 02-5881245
בניין מדעי הרוח, חדר 4503

סגל אקדמי

YR

פרופ' יואב רינון

ראש החוג
yoav.rinon@mail.huji.ac.il

מלמד בחוגים לספרות השוואתית וללימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית. הדוקטורט שלו, על יצירתו של המרקיז דה סאד, התפרסם בהוצאת רסלינג (חדר המיתות של סאד, 2003).

קרא עוד
תרגם את הפואטיקה של אריסטו וכתב לה פירוש (הוצאת מאגנס, 2003), ואת ה"תופת" מתוך הקומדיה האלוהית  של דנטה, שעליה כתב פירוש יחד עם לואיזה פרטי-קואומו (הוצאת כרמל, 2014). כתב על תפיסת הטראגי ביצירתו של הומרוס

 

Homer and the Dual Model of the Tragic; Ann Arbor: University of Michigan Press, 2008

ספרו האחרון,  משבר מדעי הרוח, ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד (2014). המחקר הנוכחי שלו עוסק בשאלות זהות ביצירתם של שרל בודליר, מרסל פרוסט וולטר בנימין.  

קראו פחות
AP

פרופ' עמינדב דיקמן (1958–2022)

בעל תואר ראשון בלימודים קלאסיים מאוניברסיטת תל-אביב, ותואר שני ושלישי מאוניבסיטת ז'נבה שבשוייץ (לימודים רוסיים וספרות השוואתית). לימד בז'נבה, בארה"ב (אוניברסיטת פן סטייט) וברוסיה (אוניברסיטת סנט-פטרבורג). תחומי התעניינותו ומחקרו: שירה עברית ואירופית, היסטוריה ופרקטיקה של אמנות התרגום, תולדות הלשון העברית. פרסם מאמרים ההעוסקים רובם ככולם בשירה ובתרגום וכן ספרי מחקר, ספרי תרגומים משירת אירופה וערך אנתולוגיות שירה. זכה בפרס טשרניחובסקי לתרגום ובפרס ע"ש אליעזר בן-יהודה ללשון העברית. חבר האקדמיה ללשון.

קרא עוד
מספריו: "שירת הכוכבים" אנתולוגיה של שירה צרפתית מן הרנסאנס ("כרמל" 1996), "אובידיוס: שירי העצבת" ("הקבוץ המאוחד", 2000), "ספר תהלים בשירה הרוסית – היסטוריה" (באנגלית, 2001), "בארוקו – משירת אירופה במאה ה-17" ("כרמל", 2012), "אפיגרמות כך ואחרת" ("חרגול", 2016).

קראו פחות
GZ

פרופ' גור זק

gur.zak@mail.huji.ac.il

סיים את לימודי הדוקטורט במרכז ללימודי ימי הביניים באוניברסיטת טורונטו ב-2008, ומלמד בחוג לספרות כללית השוואתית באוניברסיטה העברית משנת 2009. מחקריו עוסקים בעיקר בספרות האיטלקית והלטינית של ימי הביניים והרנסנס, תוך דגש על יצירתם של "שלושת הכתרים" של הספרות האיטלקית: דנטה אליגיירי, פרנצ'סקו פטררקה וג'ובאני בוקאצ'ו.

קרא עוד
מתעניין במיוחד באופן בו תפסו יוצרי ימי הביניים והרנסנס את התפקיד האתי, הקיומי והרוחני של קריאת וכתיבת ספרות, ובהיקשים שניתן להסיק מכך לגבי חשיבותה של הספרות לימינו אנו. בנוסף גור עוסק בתיאוריה ובפרקטיקות של כתיבה אוטוביוגרפית למן העת העתיקה ועד ימינו וכן בתיאוריות עכשוויות המתמקדות בקשר בין ספרות, אמפתיה וחמלה. פרסומיו כוללים ספר על עיצוב העצמי ביצירתו של פרנצ'סקו פטררקה, שראה אור בהוצאת קיימברידג', ושורה של מאמרים על ספרות ימי הביניים והרנסנס שהופיעו בכתבי עת מובילים. ספרו השני עוסק בקשר בין ספרות ונחמה ביצירתו של בוקאצ'ו. בין הקורסים שגור מלמד: יצירות מופת בספרות העולם, אוטוביוגרפיות בתרבות המערב, כתיבה ומגדר ברנסנס האיטלקי, הומניזם ופוסט הומניזם בספרות הרנסנס, וקריאה ב"קומדיה האלוהית" של דנטה.

 

קראו פחות
דוד פישלוב

פרופ' דוד פישלוב

02-5883920
david.fishelov@mail.huji.ac.il
שעת קבלה (שנה"ל תשע"ו): יום א, 13-14, בתיאום מראש.

בעל תואר ראשון בתורת הספרות הכללית ובפילוסופיה ותואר שני בתורת הספרות הכללית מאוניברסיטת תל אביב, ותואר ד"ר בספרות השוואתית מאוניברסיטת קליפורניה בברקלי.